czwartek, 26 listopada 2015

Znowu nowości... ale za to fajne :)

Hello! (Aria, twój English jest taki professional)
Tiaaa, po dziwnym przywitaniu przejdźmy do rzeczy.

Można już powiedzieć, że święta w SSO już się rozpoczęły! Tylko jakoś śniegu zabrakło. Udało mi się zebrać niezłą sumkę tych żetonów, co zapomniałam, jak się nazywają. Mówmy na nie żetony. Wymieniałam je na prezenty, aż zostały mi trzy. I nagle stało się coś, co panu Santa Claus (ahhh, ten English) powinno przynieść wieczną hańbę i nieuwielbienie i coś-tam coś-tam. Nagle nie mogłam już się wymieniać... Święty Mikołaju, dlaczego w moje pierwsze święta w Jorvik musiałeś mnie zawieść?! No dobrze, wybaczam. Ale mam nadzieję, że to się nie powtórzy! A tak w ogóle, to jest bardzo fajnie :)

New serwer! (Kurczę, co ja mam z tym angielskim) Nowy serwer to Emerald Forest. Oczywiście polski. Nasz dzielny zespół Star Stable stworzył go właśnie w chwilach rozpaczy, gdy Ciacho było pełne (jaka poezja się zrobiła). A skoro na Cookie Valley mówimy "Ciacho", a na Honney Valley "Miodek", to jak będziemy mówić na Emerald Forest?


Nowości w Gift Shopie! Od zawsze chciałam mieć jakiś gadżet z SSO. Mam świra na punkcie tej prześlicznej poduszki, a jest mała szansa, że ją dostanę!


Oprócz poduszki mamy jeszcze do wyboru dwie koszulki polo, każda w trzech kolorach.

Noooo... to wszystko. Miłego dnia
Aria <3

sobota, 21 listopada 2015

Święta już niedługo...

Witam :3
Na początek, zespół Star Stable wstawił nowe rzeczy na stronę. Po pierwsze, pojawiła się czerwona ikonka SSO z czapką Świętego Mikołaja. Po drugie, na stronie pojawił się nowy obrazek.


Tak, wiem, mały. No, ale czy widzicie ten strój? Dostaniemy go? 
Szczerze mówiąc, w SSO będę obchodzić święta po raz pierwszy. Nie mogę już się doczekać, ale chyba warto się pospieszyć z odblokowywaniem krain. Mam 14 lvl, ale nadal nie odblokowałam GHV!

Dziś spotkanie z kilkoma dziewczynami z WN (Water Nightingales). Planuję kilka grupowych wyścigów oraz przejażdżkę. Nie obędzie się bez grilla. Kupiłam ostatnio zestaw piknikowy i do grilla. A tak przy okazji, to fajerwerki z 4 urodzin SSO wciąż zalegają mi w inwentarzu!

Wczoraj grałam se chyba ze 3-4 godziny (nie, to wciąż nie jest za dużo). Wtedy robiłam zadania na rep. W rodzinie Sunfield do popularnej zostało mi 10 punktów, w u Goldspurów 25, żeby odblokować Wyścig Zielonej Doliny. Wiele razy widziałam go na YT, ale ja chyba nigdy co nie przejdę...

Zastanawiam się, jakie pisać posty: krótkie czy długie. Ja osobiście uważam, że lepsze są długie, ale chyba ich nie przełkniecie.
Pa pa ;)
Aria <3

czwartek, 19 listopada 2015

Eponaaaa!

Kto już wpadł w Eponełowy szał?! (Tak, dziwnie, wiem xD)
No, a więc... hej <3 Dziś powiem coś o Eponie, ale nie tylko.
Zacznę od tego, że ja nie mam jeszcze Epony *SZOK*. Wraz z koleżanką chciałyśmy wspólnie ją zwiedzić i robić jednocześnie zadania, ale popsuło nam plany to, że obie nie mamy 16 lvl. Ja mam świeżo upieczoną (no dobra, wbitą) czternastkę, a ona 15. Jeszcze inna koleżanka ma 16 *MEGA zazdro*. Heh, coś zawsze krzyżuje mi plany. Rozmawiałam wcześniej z koleżanką, tą z 15 lvl. Na maksa się podjarała, że będzie nowa stajnia (szczerze: też się podjarałam). Wczoraj pisałam, że może to i dobrze, że zrobią dla osób, które mają duży level, ale... teraz nie jestem już tego zdania, a dołująca jest myśl, że szybciej odblokuję już DUD niż Eponę :(

Gdy pisałam o DUD, przypomniało mi się, jak to było, gdy miałam 15-dniowego SR z gazetki "W siodle". Od razu po przejściu darmowej części SSO wpisałam kod na niego. Tak bardzo chciałam odblokować DUD, że postanowiłam szybko robić zadania! No ale chyba tylko ja z calutkiego świata SSO myślałam, że w 15 dni z 5 lvl przejdę na 16. Mistrzostwo świata. To było zaledwie 3-4 miesiące temu... Szaleństwo.

Dzisiaj bawiąc się w chowanego na Farmie Golspurów i zarabiając rep na wyścig Zielonej Doliny nie mogłam znaleźć jednego z chłopców. Spotkałam wtedy jedną dziewczynę, z którą świetnie się bawiłam! Obie nie mogłyśmy znaleźć nieszczęsnego dzieciaka. Krzyczałam na chacie: "Dzieciaku #### #####?!". Miało wyjść "Dzieciaku gdzie jesteś" ale... coś mi się poplątało. Zaprosiłam ją do klubu i teraz jest liderką. No i... znalazła tego nie-powiem-jakiego Hannibala.

A teraz edytuję tego posta, bo po raz kolejny zapomniałam napisać ważnej rzeczy.
Prowadzenie konia 16 grudnia - odliczanie: *sprawdza kalendarz* 27 dni do pojawienia się nowej funkcji!

Tak naprawdę poczułam duże rozczarowanie dowiadując się, że nie mogę odwiedzić Epony, ale było miło bawić się z nowym członkiem klubu.
To wszystko. Wiem, że pewnie oczekiwaliście posta za zdjęciami Epony, ale na moje nieszczęście, jest od 16 lvl.

Miłego wieczoru :)
Aria <3


wtorek, 17 listopada 2015

Coming soon... czyli chyba za 4 godziny

Witajcie w tym WIELKIM DNIU!
No... środa, czyli aktualki. Jest ranek i na razie ich nie było, ale prawdopodobnie Epona wchodzi już dziś. Taaa, pisałam o tym wczoraj, ale emocje związane z otwarciem Eponeły nie stygną.
Z jednej strony dobrze by było, gdyby Epona była otwarta dla tych, co po prostu zbudowali już most do Jarlaheim i wykonali tam nieco zadań. Ale z drugiej strony... tak by było źle. Rozumiem, że każdy chce zobaczyć nowy teren, ale przecież GHV jest na 13-14 lvl, DUD na 15-16, więc Epona może być otwarta tylko dla graczy z maksymalnym levelem. Nie sądzicie, że tak byłoby dobrze? Jeżeli teren zostanie otwarty dla graczy z niedużym levelem, to później będą żałować, że na wysokim lvl nie ma nic do odkrywania.

To wszystko na dziś. Albo i nie... Jeżeli to, że Epona zostanie otwarta już dzisiaj, okaże się prawdą, to szykujcie się na kolejnego posta!
Aria <3

Eee... jaki tytuł?

Eloo!
Niektórzy pewnie zauważyli, że od paru dni nie piszę postów, ale bardzo Was przepraszam! Postaram się poprawić.

Nom, zaczynamy. W środę tydzień temu ukazał się pierwszy odcinek Star Stable Show, ta pani (nie pamiętam, jak się nazywa), mówiła o Eponie i wspomniała o 18 listopada. Czyżby... To data otwarcia EPONY?! No bo to jutro... Podjarałam się? Nie, wcale. xD

Całą lekcję myślałam tylko o tym, a skupiłam się cudem. Mózgownica już wariuje na samą myśl o tym. No cóż, niestety ja mam tak, że nie mogę długo przesiadywać przed komputerem, a gram tylko w soboty razem z koleżanką. Nieeeee! Będę musiała czekać kilka dni, żeby się zalogować :(

Jakiś czas temu zainstalowałam Gimpa, ale kompletnie nie wiedziałam, jak go używać (głupia ja). Teraz czekam, aż Daphne Bravelord (czyli kol, z ktorą gram) zrobi jakieś foty i będę mogła je przerobić. Yay! W końcu zrobię jakiś obrazek.

No i pozdro dla pewnej koleżanki, która właśnie siedzi obok mnie i czyta to, kiedy ja piszę. No i ona właśnie jakoś dziwnie się uśmiechnęła. Dla Was też pozdra!
Aria <3

środa, 11 listopada 2015

Aktualizacje!

Hej!
Chciałam powiedzieć, że praca domowa znowu przygniotła mnie jak kamień albo końskie kopyto, dlatego nie bardzo wyrabiam się z postami.

Nadszedł ten długo wyczekiwany dzień, czyli środa. Nowe zadania w grze to questy z Freją. Mamy pomóc jej z budową latawca. Mogli wstawić coś ciekawszego, ale dobrze, że jest jeszcze coś.

Zespół Star Stable wstawił nowy filmik pt. The Star Stable Show! W pierwszym odcinku można zobaczyć foty z Epony. To sprawiło, że jeszcze bardziej nie mogę się doczekać nowego obszaru!

Pokazano także, kto pracuje w SSO oraz jak wygląda ich biuro. Było także małe Q&A, chociaż były tylko 2 pytania. No cóż, nie będę się rozpisywać, ponieważ sami możecie zobaczyć film. Od razu mówię, że jest po angielsku.

Nowe zadanie takie sobie, ale cieszę się z nowego filmiku, a mają powstać następne.
Jestem ciekawa, jak Wam się to podoba.
Aria <3

poniedziałek, 9 listopada 2015

Nowy kod

Hej wszyscy!
No i to, co zwykle. Zawsze zapominam przekazać w poście najważniejszej rzeczy. Dlatego piszę drugiego.

Zespół Star Stable udostępnił wszystkim Lifetimerom nowy kod! Tym razem prezent to śliczny czaprak. Ja tego kodu już użyłam. Z tego, co pamiętam, to ta część ewipunku daje +1 do wytrzymałości (chyba). Jeżeli jeszcze go nie wykorzystałyście, to najwyższy czas to uczynić. Nowy kod to: 6HK74


Za miesiąc (długi miesiąc) otrzymamy nowy kod. Za niego dostaniemy ogłowie, czyli ostatnią część zestawu! Sprawdzajcie swoje skrzynki e-mail.
Aria <3

Weekend!

Hej!
Co prawda weekend już minął, ale ja mam wolne. Będę rozkoszować się świętym spokojem przez dzisiejszy dzień, wtorek i środę...
A tak szczerze, to nie mam co robić. Dostałam dwie nowe książki, a tak konkretnie to drugą część z serii "Pegaz" i czwartą część serii "Percy Jackson i Bogowie Olimpijscy". Ta druga nie jest niczym związana z końmi, mimo, iż główny bohater czasem z nimi rozmawia. Ubóstwiam te serię, i Wam też radzę to przeczytać, bo od tego nie można się oderwać.
No, oczywiście chciałabym se pograć w SSO, ale nie mogę! Ach, to życie. A może uda mi się dziś wejść? 

Aaa, i jeszcze ostatnio pisałam, że mam problem ze screenami. Nie ukrywałam wtedy nakrycia głowy. Jeżeli zrobię to następnym razem, to może mój problem zostanie rozwiązany! Yay! I WRESZCIE zrobię ten głupi obrazek!

Hm, chyba jednak wejdę na SSO.
Aria <3

sobota, 7 listopada 2015

Zajawka terenu!

Witajcie, kochani!
Dziś pobawię się w detektywa. Na angielskiej stronie SSO pojawił się wywiad z jednym z pracowników Star Stable (szczerze: zobaczyłam to na blogu Melissy Seahall. Tam znajdziecie przetłumaczony wywiad). Myślę, że to czas przeanalizować ten wywiad!

Po pierwsze, napisane, jest tam, że nowy obszar nazywany będzie Eponą (mi ta nazwa nie bardzo się podoba). Jest mnóstwo nowych zdjęć, ale już od czasu jesiennej zajawki jestem zdziwiona, że na niektórych z nich jest jezdnia. Co prawda, kilka samochodów jest już w SSO, ale wtedy będzie ich naprawdę dużo.Po drugie: teraz możemy dowiedzieć się czegoś o nowych miasteczkach. Ujawnione nazwy to:
New Hillcrest, Crescent Moon Village (Wioska Półksiężyca?) i Mirror Mashes (Lustrzane Bagna, tak myślę). Warto pobierać zdjęcia, ponieważ z ich nazw można czegoś się dowiedzieć, tak jak ja.
To zdjęcie ma tytuł: "veterinarian", co oznacza, że w czerwonym budynku ma znajdować się lecznica weterynaryjna. A może chodzi tu po prostu o sklep z końskim stylistą, widocznym na zdjęciu, chociaż raczej bezsensowne byłoby nazywanie tego sklepu w ten sposób.

Po trzecie: w wywiadzie został wyjawiony także fakt, że zostaną kontynuowane zadania z G.E.D.! Nic dziwnego, że Pani Drake stoi właśnie w Jarlaheim.

I jeszcze coś. Czy pamiętacie filmiki z urodzinowym kodami do SSO? Dostawałyśmy za nie StarCoins. W ostatnim, czwartym filmiku pojawiło się zdjęcie Fortu Maria. Podobno każdy, kto wejdzie do Fortu nigdy stamtąd nie powraca!

I drugie coś. Niedługo pojawi się funkcja prowadzenia konia. A jak to będzie wyglądać? Będziemy prowadzić naszego konia za ogłowie. Wcześniej podejrzewałam, że wprowadzą uwiązy, ale tak nie będzie.

To wszystko sprawiło, że jestem teraz o wiele bardziej podekscytowana! Star Stable, proszę, wprowadźcie to szybciej!
Aria <3

środa, 4 listopada 2015

O wszystkim, co przyjdzie mi do głowy


Hejos!
Telefon jakoś dziwnie mi podpowiada. Gdybym tego nie zauważyła, zamiast "hejos" byłoby "bekon".

Jak niektórzy z Was może już to zauwazyli: zmieniłam trochę wygląd bloga. Wybrałam nową czcionkę m.in. na nagłówek. To wkurzające, że czcionki internetowe nie mają polskich znaków, musiałam zmienić tytuł bloga. Postanowiłam zrobić jeszcze obrazek na górę, ale jak widzicie, nie ma go. Chciałam to stworzyć, ale mój lapek zwariował i zamiast screenów mam puste, białe obrazy. A jak wbije się więcej wyświetleń, to z boku zrobię licznik odwiedzin.

Z boku pojawiła się pierwsza ankieta (jak czytasz na komórce, to hop na wersję na komputer). Nadal nie wiem, jakiego konia kupić, więc chcę, abyście pomogli mi się zdecydować. Głosujcie, ankieta znika za 2 dni!

Zapomniałam o najważniejszym: aktualizacje (ach, ta ja). Zespół SSO postanowił przedłużyć nam Halloween o tydzień, w dodatku pojawiły się nowe zadania w Zamku Srebrnej Polany. Wciąż można wykonać zadania w Dolinie Złotych Wzgórz  (szansa dla mnie). I takie nudy, czyli targ koni itd.
Według mnie aktualizacje na dziś są OK. Bardzo się cieszę z tych zadań :)

A co wy o tym myślicie? Zapraszam do komentowania.
Aria <3

poniedziałek, 2 listopada 2015

Zakupy

Hejo wszystkim!
Jak dzień mija?
Pewnie tak, jak myślę - ach, ta szkoła...
Pamiętam, jak raz na lekcji jazdy koń zaczął mi galopować. Zatrzymałam go, a instruktor zapytał mnie, czy żyję. Powiedziałam, że tak, ale on odpowiedział: "Ale co to za życie, no nie?". Myślę, że to dokładnie opisuje naszą sytuację.

Chciałam porozmawiać o zakupach, bo nie mogę zdecydować się, na co wydać moje Star Coins. Mam zamiar kupić se "szajera", ale nie mogę zdecydować się, którego. Chcę wybrać pomiędzy tymi z Wyspy Padok: gniady, jabłkowity, czarny czy ten czarny w białe plamy? Doradzicie mi?

Ach, zbieram jeszcze na nowe ubrania... mój zestaw będzie się składał z czarnej skórzanej sukienki z JCP, czarnych butów kowbojskich i czarnego kowbojskiego kapelusza. Wszystko czarne. Kupić do tego jakąś czarną spódnicę czy bryczesy? A mam jeszcze do kupienia koniełkowe wyposażenie, nie wytrzymam tego.

No to jakiego  szajra kupić? Co wybrać: spodnie czy spódnicę?

See ya
Aria <3

niedziela, 1 listopada 2015

Konie też potrafią robić miny

Jak Wam życie leci?
Tak na szybko chciałam Wam pokazać fotę konia z głupim wyrazem twarzy. To zdjęcie szczególnie mnie rozbawiło, a nawet można powiedzieć, że rozwaliło!

Przepraszam za słabą jakość, ale tak to jest, gdy posty pisze się na komórce.

Oto on <3

Pomysły do SSO

Hejos!
Jak mija weekend?
Ostatnio moja mózgownica nie pracuje, ale wreszcie jest na dobrych obrotach, dlatego mam kilka pomysłów, jak ulepszyć Star Stable :)

Jeżeli któreś z pomysłów szczególnie Wam się spodobają, napiszcie o nich na kontakt. Ja już wysłałam kilka zgłoszeń, ale moje głosy niewiele zdziałają. Sami przedstawcie swoje pomysły, bo jest wiele takich naprawdę fajnych, a wtedy w naszej ukochanej grze pojawi się wiele ciekawych rzeczy!

1. Nowe rasy koni! Każdy by tego chciał, ale pomyślmy o tym, jakie to mają być rasy. Ja z chęcią kupiłabym kucyka szetlandzkiego. Chciałabym także, aby miały własną budowę. Inną niż kucyki Jorvik i Chi...-coś tam  (nigdy nie pamietam, które są praktycznie prawie takie same.

2. Basen... i pływanie! Tak szczerze, to zawsze o tym marzyłam, a nawet na plaży w Forcie Pinta nasze postacie się "topią". Cudownie by było, gdyby odcięto kawałek plaży. A może w sklepach pojawiły by się dmuchane baseny? W każdym razie, postacią kierowałoby się strzałkami, a automatycznie po wejściu do wody będziemy unosić się na powierzchni wody. Zabawy dostarczyłaby także emotka chlapania wodą lub sztuczek.

To wszystko. Jednak nie mam tyle pomysłów, ile się spodziewałam, ale myślę, że na razie tyle wystarczy.

Pamiętajcie, aby nie pisać niepotrzebnie na kontakt z prośbą o tym, aby kontynuowano fabułę gry, gdyż prędzej czy później zespół i tak rozwinie główny wątek.

A co Wy chciałybyście zobaczyć w Star Stable?
Aria <3